Home » Blog » Výběr sedací soupravy ovlivní náš život na dlouhé roky

Výběr sedací soupravy ovlivní náš život na dlouhé roky

Sedací souprava Faun

Sedací souprava Faun

Ačkoli se to tak mnohým nemusí zdát, naše domácí pohodlí ovlivňuje naši pracovní výkonnost, stejně jako celkový pocit pohody a štěstí. I proto je tak důležitý pečlivý výběr třeba i naší nové sedací soupravy.

Sedací souprava neslouží jen k sezení

Pokud nejsme majiteli rodinného sídla o desítkách pokojů, pořizujeme si jedinou sedací soupravu zpravidla do obývacího pokoje. Přesto však nám sedací souprava slouží i k jiným činnostem, především jako alternativní lůžko, a proto bychom už při výběru nové sedací soupravy měli myslet na to, jaké funkce, a jak často, nám bude sedací souprava plnit.

V zásadě se dá říci, že z hlediska funkčnosti se sedací soupravy dělí na rozkládací a nerozkládací. Ty prvně jmenované se jednoduchou úpravou změní na lůžko, zatímco ty druhé nám v případě potřeby přenocování poslouží jako lože zpravidla velmi nepohodlné.

Důležitá by pro nás měla být samozřejmě i prostorová orientace sedací soupravy. Tedy to, zda sedací souprava je rohová nebo rovná a pokud si zvolíme rohovou, pak i to, zda se jedná o pravo či levostraně rohovou sedací soupravy.

Podstatnou je pochopitelně i velikost sedačky. Mnoho zákazníků z menších bytů teprve při transportu sedací soupravy zjistí, že se s objemnějším kusem jednoduše do dveří bytu nebo na zvolené místo nevejdou. Neméně významnou je samozřejmě i volba barvy a materiálu, kterým je sedací souprava potažena, aby ladila s okolním vybavením a barevným řešením pokoje.

Pro mnohé zájemce o novou sedací soupravu je podstatnou i její cena. Zde bohužel platí známé pravidlo, že čím levnější, tím méně kvalitní nejspíš výrobek bude. Tím se dostáváme k rovněž nesmírně podstatné vlastnosti sedací soupravy, tedy ke kvalitě použitého materiálu. Na našem trhu můžeme najít sedací soupravy z tvrzeného papíru, plastů, tvrzeného molitanu, polystyrenu, dřevotřísky, měkkého či tvrdého dřeva nebo i z kovu či nejrůznějších kombinací jmenovaných materiálů. A protože si většinou sedací soupravu kupujeme na delší časové období, měli bychom se před konečným rozhodnutím raději poradit s odborníkem.?>